E-mail: info@europayachting.com

Phone: 0532 494 91 08 - 0533 513 51 16

YAT NASIL KİRALANIR?

Yat kiralamanın dört farklı yolu vardır:

1. Yat Kiralama: Bir yat‘ı, içindeki personeli ile birlikte kiralamaktır. Surf, kano, balık tutma ekipmanlarından ücretsiz fakat su kayağı, jet ski gibi aktivitelerden ücretli yararlanabilirsiniz.. Personel olarak her zaman tecrübeli ve güvenilir bir kaptan, bir aşçı ve gemici bulunur. Menü seçenekleri genelde ‘standart‘, ‘lüks‘ ve ‘delüks‘ olarak sınıflandırılır…  Özel Yat Turunda izlenen rotalar, önceden planlanmış turları (gezi programını) içerir. Ama size sunulan alternatifler sizin arzuladığınızı içermiyorsa kendi gezi programınızı da görüşebilirsiniz.

2.Kabin Kiralama: Bir yatı, başka misafirlerle paylaşmaktır. Bu (belki de dünyanın başka bir ucundan gelen) yeni insanlarla tanışmaya ve dostluklar kurmaya uygun, güzel bir sosyal olaydır. Burada da kaptanınız, gemiciniz ve aşçınız olacaktır. Menü her zaman standarttır. Öte yandan kabin turun da, sizin kendi gezi programınızın uygulanmasını isterseniz bu mümkün olmayacaktır. Bu turlar standart olup genelde Cumartesi ve/veya Pazartesi çıkışlı gezilerdir. Ancak gezi programları, müşterileri tekrar tekrar cezbedecek şekilde, itinayla hazırlanır.

3. Sailboat(Bareboat) Kiralama: Sadece tekneyi (yelken, motor ve diğer teçhizat ile birlikte) kiralarsınız. Tabii uygun deniz ehliyetiniz olması gerekir. İsterseniz bir kaptan ve/veya diğer personel tutabilirsiniz. Yiyecek içecek konusunda ister kendi kumanyanızı getirirsiniz, isterseniz tarafımızdan sunulan seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Sailboat kiralamanın diğer tekne türlerinden farkı, kiralarken bir depozit ödenmesidir. Tüm Sailboat kiralamalarında depozit vardır.

4. Motoryat Kiralama: Kısa sürede uzun mesafeler kat edebilme amacına yönelik dizayn edilmiş,  yüksek seyir hızına sahip bu tekneler personeli ile birlikte kiralanır. Motoryatlarda tekne yakıtı alıcıya aittir.

Özel Yat Kiralama Bilgileri:

Kiralama bedelleri günlük olarak Euro bazında belirtilmiştir. Kira bedelleri yatın nitelik ve büyüklüğüne göre günlük 200 € dan başlayıp 12.000 € ya kadar degişmektedir.

Fiyatlarımızı her yat açıklama sayfasının üst bölümlerinde tablo içinde aylara göre ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Motoryat  –  Mega Yat kiralama Bilgileri:

Motoryat  /  Mega yat kiralamalarında.

size daha detaylı bilgiler verebilmek için lütfen  bizi arayınız.

Tel: 0252 612 19 82    Gsm: 0533 513 51 16    Fax: 0252 612 77 27

De’Lüx  / lüx  / Standart / ekonomik  yat  kiralama bilgileri:

Bünyemizde 14 metre den başlayarak 40 metre ye kadar  Ekonomik / Standart /   Lüks  ve Delüks Sınıf olmak üzere değişik niteliklerde, konforda yatlar bulunmaktadır. Kabin sayısı ise yattan yata 2 kabinden 18 kabine kadar değişmektedir. Her kabin 2 şer kişilik olup duş ve tuvaletler  kabin içindedir. Yatlarda Kaptan aşçı ve gemici olmak üzere genellikle 2/3/4/5/6  personel bulunmaktadır. Yatların büyüklüğü ve konforuna göre personel sayısı artmaktadır.

Kiralamalar genel olarak  Cumartesi den- Cumartesi ye’dir. Yata biniş saatleri öğleden sonra saat 14:.00 /15:00 den sonra ve iniş saatleri de bir sonraki cumartesi en geç sabah saat 10.00’a kadardır.

Kiralamalar genelde 7 şer günlüktür. Arzu edilir ve yatımız müsait  ise 3/4/5/6 gün olarak’ta kiraya verilebilmektedir. Listemizdeki günlük kira fiyatı €  üzerinden hesaplanır. Yatlara belirtilen kapasitesinden fazla yolcu alınmaz. Yunan adalarına yapılacak turlarda yat başına yolcu sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

Özel yat kiralamalarda Firmamıza ait olanlar: Liman bağlama  ve transitlog ücreti, yakıt, tank suyu kullanımı, mürettebat ve sigorta ücretleri.

Kiralamalara dahil olmayanlar: Yiyecekler, içecekler, transferler, su sporları, kara turları ören yeri giriş ücretleri ve yunan adalarına yapılan turlarda gümrük ve liman ücretleri.

Kumanya listesinin hazırlanması ve alışveriş yapılmasında

yat personeli / şirketimiz yardımcı olacaktır.

Yemekli özel yat kiralamalarında

Sabah kahvaltıları / öğle yemekleri / 5 çayları / akşam yemekleri günlük kişi başı.

20 €  ekonomik sınıf yatlar için.

25 € standart sınıf  yatlar için,

40 €  lüks sınıf        yatlar için.

( içecekler extra olarak ödenir)

( misafirlerimiz  arzu ederler ise kendileri de  getirebilir )

Özel Yat kiralamak için;

Ana sayfadan bir katagori belirleyiniz, o katagoriden bir yat seçiniz ve karar verdikten sonra kaç kişi olduğunuzu, hangi limanda yata katılıp ve hangi limanda ineceğinizi ve özel isteklerinizi bildiriniz. Size en uygun olan önerimizi sunalım. Listeden seçtiğiniz yat belirlediğiniz tarihte dolu ise size aynı nitelikte başka yat önerebiliriz. Sayfamızda olmaması halinde size e mail olarak resim ve bilgileri gönderebiliriz.
Rezervasyonu kesinleştirmek için karşılıklı yazışmalar veya telefon ile görüşmeler yapılıp mutabakata varıldıktan sonra rezervasyon formumuz doldurulur ve fax ile karşılıklı teyit edilir.
Toplam kira bedelinin tamamı ve ya en az % 50 si peşin ödenir. Havale hesabımıza geçtikten sonra rezervasyon / konfirmasyon kesinleşmiş olur ve size bilgi verilir. Kalan bakiye ise yata binmeden önce ödenir. Fiyatlara KDV dahil degildir.

Münferit katılımcılar için Kabin Kiralama ve kabin turları bilgileri:

Kabin yolculukları birbirlerini tanımayan farklı insanların münferit katılımları ile oluşmaktadır. Bu nedenle komple yat bir grup olarak özel kiralanmadığından dolayı ve her yolcunun farklı beklentileri olduğu için; her kabin yolcusu ile ayrı ayrı program yapmak mümkün değildir. Yolcuların güvenliğinden ve turun sağlıklı bir şekilde tamamlanmasından Kaptanınız sorumludur. Hem yolcuların güvenligi için hem de yolcular arasında haksızlıklar ve yanlış anlaşılmalar olmaması ve bu uluslararası tatil atmosferinde yeni yeni arkadaşlıklar ve dostluklar oluşturulabilmesi ve sizlerin güvenli, iyi ve mutlu bir tatil geçirebilmeniz için İnformasyon, Program ve Kuralların siz değerli yolcularımıza dürüstçe ve doğru olarak aktarılması gerekmektedir. Sizlerin güvenli ve güzel bir tatil geçirebilmeniz için en iyisini yapmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

GENEL BİLGİ:

Kabin turuna çıkan yatlarımız ahşap ve direkli standart Gulet veya Keç tipi yatlardır.
Boyları 17 ile 30 metre arasında, kapasiteleri ise 4 kabinden başlayıp 10 kabine kadar ve 8 ile 20 yolcu arasında değişmektedir (her kabin 2 kişiliktir). Personel sayısı ise 4 kabinli yatlarda 2- 3 kişi, 6 kabinli yatlarda 2/3 kişi ve 8 kabinden sonra 3/4 kişi arasında değişmektedir. Her kabin çift kişilik olup, her biri tuvaletli ve duşludur.
Tura katılan yolcularımızdan bazıları çift değil de birbirlerini tanımayan ayrı kişiler olması durumunda tek yataklı (çift kişilik) kabini paylaşmak zorundadırlar. Eşyalarını aynı kabine koyup duşu ve tuvaleti ortaklaşa kullanırlar, uyumak için ise güvertede yeterli miktarda bulunan güneşlenme yataklarını kullanırlar. Bunun için de yatma zamanları kabinden battaniye ve yastıklarını getirerek kullanabilirler.
Her kabinde yatak altları veya dolaplar içinde her yolcu için ayrı ayrı birer can yeleği vardır. Her kabinde birer adet 2’şer litrelik yangın söndürme tüpü bulunmaktadır. Can simitleri güverte üzerindedir. Yatlarımızda genellikle yelken donanımı bulunmakla birlikte seyirler motor gücüyle yapılmaktadır. Kaptanın uygun gördüğü ortam ve zamanlarda yelken de açılabilir.
Her yatın kendine ait filikası vardır. Bu filikalar hem güvenlik amaçlı olup hem de yolcuların karadan yata, yattan karaya transferleri için kullanılır. Bazı yatların filikaları motorlu bazıları ise küreklidir.
Kabin yolculuklarımız özel turları arasında boşluğu olan standart bir yatın hazır kabin yolculuğu programlarımıza gitmek üzere hazırlandıktan sonra o yata münferit olarak kabin kiralamış olan yolcularımızın katılımı ile yapılır. Bu nedenle yatın adı genellikle turdan bir gün öncesine kadar belli olmaz.
Bu yolculuklarda hazır program uygulanır.  Yemekleri pişirme, masayı hazırlama, toplama ve bulaşık yıkama yat personeli tarafından yapılır.
Tur boyunca ortalama her gün minimum 2 koy ziyaret edilir fakat olumsuz hava muhalefeti ile karşı karşıya kalındığında kaptan tur rotasını ve programı değiştirebilir.

Yolcularımız yatta bulunan palet gözlük ve olta takımlarını ücretsiz olarak  kullanabilirler.

Yatta İçecekler fiyatlara dahil değildir. Sıcak içecekler ise sadece kahvaltı ve 5 çayı esnasında ücretsizdir, diğer zamanlarda ise ücrete tabidir. İçecekler yatın barından satın alınır ve tur sonunda yattan ayrılmadan önce içilen içecekler hesaplanarak kaptana ödenir.

Sormak istediğiniz sorularınız için ise bize e mail yazarak veya telefonla direk ulaşarak sorabilirsiniz bunun için gerekli iletişim bilgileri irtibat sayfamızda bulunmaktadır.
Ayrıca her sayfamızda üstte ve altta bulunan rezervasyon linklerinden de bize yazabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyonu kesinleştirmek için karşılıklı yazışmalar veya telefon ile görüşmeler yapılıp mutabakata varıldıktan sonra rezervasyon formumuz doldurulur ve fax ile karşılıklı teyit edilir.
Toplam kira bedelinin tamamı ve ya en az % 50’si kapora olarak ödenir. Havale hesabımıza geçtikten sonra rezervasyon / konfirmasyon kesinleşmiş olur ve size bilgi verilir. Kalan bakiye ise yata binmeden önce ödenir. Fiyatlara KDV dahil degildir.

Tur iptali ile ilgili bilgiler:

1: Anlaşmadan dolayı ödeme yapılmış olan kapora veya tur tutarının tümü,

tur  başlangıcı olan tarihten en az 60 günden fazla ise ödeme yapılmış olan tutarın (kaparo veya tüm ödemelerin ) % 50 si geri ödenir.

2 : Son 60 gün içinde bir zamanda tur iptali söz konusu ise geri ödeme yapılmaz

3: Misafirlerimizin tur rezervasyonları  komfirme edildiğinde tüm bu anlaşma koşullarını kabul etmiş olacaklardır.

Önemli Not:

Bütün yat turları esnasında olabilecek kötü hava şartlarında  / herhangi bir teknik sorun olması nedeni ile kaptanınız tur rotasında değişiklik yapabilir !

Avrupa Yatçılık  size unutulmaz güzel bir tatil geçirmenizi diler.

GSM – 0533 513 51 16   –  TEL.: 252 612 19 82   –   FAX: 252 612 77 27    –