E-mail: info@europayachting.com

Phone: 0532 494 91 08 - 0533 513 51 16

Bodrum – Gökova – Bodrum


Bir Haftalık Mavi Yolculuk Rotası

 

1. Gün: Bodrum Yat Limanı Rota başlangıcı.

Saat 17 den sonra ’nda yata biniş. Akşam yemeği ve geceleme limanda (1. Gece)

2. Gün: Bodrum – Alakışla Bükü – Çökertme.
Kahvaltı ve info toplantısından sonra Alakışla Bükü’ne hareket. Arzu edilirse Alakışla Bükü’ndeki eski Bizans köyü harabeleri gezilebilir. Akşam yemeği ve geceleme şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’de.

3. Gün: Çökertme – İngiliz Limanı
Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip Tuzla koyu’na hareket. Tuzla’da öğlen yemeği ve yüzme molası. Akşam yemeği ve geceleme İngiliz Limanı’nda.
Buraya İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz Donanmasına ait gemiler saklandığı için İngiliz Limanı denmektedir.

4. Gün: İngiliz Limanı – Sedir Adası – Karacasöğüt
Kahvaltıdan sonra Sedir Adası’na hareket. Burada Hellenistik-Roma çağından kalma eski Kedreai ören yeri bulunmaktadır. Burası Orta çağda Rodos’lu şövalyelerin barınak yeri olarak kullanılmıştır. Adada, kilise, tiyatro, nekropol, ev kalıntıları ve şövalye armaları görülebilir. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nyn bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılır. Bu nedenle adadaki küçük koya Kleopatra Plajı denir. Bu plajdaki bulgur tanelerine benzeyen deniz hayvanlarının kalıntılarından oluştuğu sanılan kumları almak yasaktır. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşyımıştır. Bu tür kum bugün yalnyzca Tunus’ta vardır. (Sedir Adası’na giriş ücretlidir). Akşam yemeği ve geceleme, çam ağaçlary ile çevrili şirin bir balıkçı köyü olan Karacasöğüt’de. Arzu edilirse buradan Marmaris’e gezi düzenlenebilir. Marmaris yolu 20 dakika sürer.

5. Gün: Karacasöğüt – Löngöz
Kahvaltıdan sonra Ballısu koyu. Akşam yemeği ve geceleme bir doğa harikası olan Löngöz’de yapılır. Arzu eden konuklarımız ormanda akşam yürüyüşü yapabilirler.

6. Gün: Löngöz – Orak adası
Kahvaltydan önce Kargılı koyu’na hareket. Öğlen yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak adası’na gidilir. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel adada yapılır.

7. Gün: Orak adası – Papuçburnu- Bodrum
Kahvaltıdan sonra Papuçburnu’na hareket. Öğlen yemeği ve yüzme molasından sonra Haremten Koyu. Bu koyda saat 5 çayı servisinden sonra Bodrum limany’na giriş. Geceleme Bodrum Limanı’nda yapılır.

8. Gün kahvaltı sonrası Tur ve Rota tamamlanmış olur.

Not: Bu rotalar kiralayacağınız yatlar için öneri niteliğindedir, Fiyat, dahil olanlar, olmayanlar ve diğer ayrıntılar tamamen yat kirası ile ilgili bir konulardır.

 

Bodrum Gökova Arası Mavi Yolculuk Rota Haritası

1