E-mail: info@europayachting.com

Phone: 0533 513 51 16 - 0532 494 91 08

Bodrum – Gökova Rotası (Bir Haftalık Mavi Yolculuk Rotası)

1. Gün: Bodrum Yat Limanı Gökova Rotası başlangıcı.

Saat 17 den sonra yata biniş. Akşam yemeği ve geceleme limanda (1. Gece)

2. Gün: Bodrum – Alakışla Bükü – Çökertme.
Kahvaltı ve info toplantısından sonra Alakışla Bükü’ne hareket. Arzu edilirse Alakışla Bükü’ndeki eski Bizans köyü harabeleri gezilebilir. Akşam yemeği ve geceleme şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’de.

3. Gün: Çökertme – İngiliz Limanı
Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip Tuzla koyu’na hareket. Tuzla’da öğlen yemeği ve yüzme molası. Akşam yemeği ve geceleme İngiliz Limanı’nda.
Buraya İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz Donanmasına ait gemiler saklandığı için İngiliz Limanı denmektedir.

4. Gün: İngiliz Limanı – Sedir Adası – Karacasöğüt
Kahvaltıdan sonra Sedir Adası’na hareket. Burası Orta çağda Rodos’lu şövalyelerin barınak yeri olarak kullanılmıştır. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nın bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılır. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşımıştır. Bu tür kum bugün yalnızca Tunus’ta vardır (Sedir Adası’na giriş ücretlidir). Akşam yemeği ve geceleme Karacasöğüt’te.

5. Gün: Karacasöğüt – Löngöz
Kahvaltıdan sonra Ballısu koyu. Akşam yemeği ve geceleme bir doğa harikası olan Löngöz’de yapılır. Arzu eden konuklarımız ormanda akşam yürüyüşü yapabilirler.

6. Gün: Löngöz – Orak adası
Kahvaltıdan önce Kargılı koyu’na hareket. Öğlen yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak adası’na gidilir. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel adada yapılır.

7. Gün: Orak adası – Papuçburnu- Bodrum
Kahvaltıdan sonra Papuçburnu’na hareket. Öğlen yemeği ve yüzme molasından sonra Haremten Koyu. Bu koyda saat 5 çayı servisinden sonra Bodrum limanı’na giriş. Geceleme Limanı’nda yapılır.

8. Gün kahvaltı sonrası Bodrum – Gökova Rotası tamamlanmış olur.

Not:  Bu rotalar motoryatlar, mega yatlar, delüks yatlar, lüks yatlar, standart yatlar ve ekonomik yatlar gibi yat kategorilerimizden kiralayacağınız herhangi bir yat için öneri niteliğindedir, Fiyat, dahil olanlar, olmayanlar ve diğer ayrıntılar tamamen yat kirası ile ilgili bir konulardır.

 

Bodrum Gökova Arası Mavi Yolculuk Rota Haritası

1