E-mail: info@europayachting.com

Phone: 0533 513 51 16 * 0532 305 72 16

Nis- May: €
Haz: €
Tem: €
Ağus: €
Eylül: €
Ekim: €

Günübirlik Tekne Turu  Olimpos – Kekova (Batık Şehir)

Olimpos – Kekova Turuna katılmak için en geç 1 gün önceden rezervasyon yapılır ve sabah saat 09’00’da Kadirin Ağaç Evleri Hosteli Resepsiyon önünde veya Aktivite Merkezimiz’de toplanarak Demre Çayağzı’na (Andreake Limanı’na) hareket edilir. Başka tesislerde kalan konuklar ise isterlerse kaldıkları tesisin kapısından saat 09, da aldırttırılabilirler. Ayrıca dışardan katılmak isteyenler saat 9.15’te Olympos dolmuş durağından da katılabilirler.

Andreake Limanı Olimpos’a yaklaşık 80 km mesafededir. Minibüs ile yolculuk 1,5 saat kadar sürmektedir. Saat 11, 00′ dan sonra yat Demre Çayağzı’ndaki Andriake Limanı’ndan hareket eder. Yat hareket ettikten kısa bir zaman sonra Gökkaya koyu veya Simena kalesi önünde öğle yemeği molası verilir.

Bu esnada yemek hazırlanırken isteyenler denize girerler. Öğle yemeğinde Tavuk, Salata vs… verilir. Yemek sonrası Simena Kalesi’ni ziyareti etmek isteyenler Kale’nin buçlarına çıkarlar, etrafı panoramik olarak seyrederler ve fotoğraf çekerler.

Bu bölümde 1 saatlik mola sonrası hareket ederek, Simena’nın hemen karşısındaki “Kekova Adasının” ucunda bulunan “Tersane Koyu’na” demir atılır. Burada yüzme molası ve çay bisküvit ikramı sonrası demir alınarak Kekova Adası boyunca batık şehir harabeleri gösterilerek “Korsan Mağarası” önüne gelinir. Bazen tur başlangıcında da önce Korsan Mağarası’na uğranabilmektedir. Burada mola verilmez, mağara tekneden gösterildikten sonra yakınlardaki Gökkaya bölgesinde herhangibir koy’a yaklaşarak son yüzme molası verilir ve daha sonra tekrar yaklaşık saat 16 civarında Çayağzı’na dönülür.

Tekne’den indikten sonra hemen yakınında bekleyen Minübüs ile Myra’ya uğranır. Kaya Mezarları, Antik Tiyatro ziyaret edildikten sonra Demre Noel Baba Kilisesine uğranır. Ören yerleri giriş ücretleri yolcuların kendilerine aittir. Yolcular’dan tarihi yerleri görmek istemeyenler, diğerleri gezerken giriş bölgelerindeki bekleyebilirler. Ziyaretler’de bittikten sonra belirlenen saatte minibüs’te buluşarak Olimpos’a hareket edilir. Yaklaşık 18.30 – 19.00 sıralarında Olimpos – Kekova turundan kampımıza geri dönülmüş olunur.

Turlara öğlen yemekleri, meyve, çay, kek, bisküvit ikramalrı dahildir.

İçecekler ekstradır, tekneden tedarik edilmektedir.

Olimpos – Kekova Tur Fiyatı: 80 TL

Detaylı bilgi ve rezervasyon için

İletişim: 0532 305 72 16 nolu telefonu arayabilirsiniz.

e-mail: info@europayachting.com